Kelebek Chat Satın alan Geri Bildirimlerini Pazarlama Stratejinize Eklemenin 6 Kolay Yolu

Kelebek Chat Satın alan Geri Bildirimlerini Pazarlama Stratejinize Eklemenin 6 Kolay Yolu

Negatif alan kişi geri bildirimlerini duymak zor olsa gerek, kısaca kimi zaman yazmak oldukça kolaydır. Kelebek chat toplumsal ve pozitif yönde referanslardaki beğenilerin vurgulanması daha kolaydır – iyi hissettirir!

Sadece tüm alan kişi geri bildirimlerine dikkat etmiyorsanız, oldukça fazla informasyon tamamlanmamış olabilir. Müşterilerinizin işletme hakkında ne düşündüğü oldukça önemlidir, bundan dolayı onlar bunun bedelini ödeyenlerdir. Fakat tek sebep bu değil.

İşletmenizi ve pazarlamanızı daha iyi hale getirmek için alan kişi geri bildirimlerini kullanabilirsiniz. Geri bildirim, işletmenize dış bir perspektif kazandırmanın yanı sıra müşterilerinizi daha derin bir düzeyde anlamanıza olanak tanır.

Satın alan geri bildirimlerini iş stratejinize dahil etmenin altı kolay yolu:

  1. Performansı ölçme
  2. Cr eate bir alan kişi seyahat haritası
  3. Halkla yazışma mevzusunda proaktif olun
  4. Reklamlarda toplumsal kanıt kullanın
  5. Google’daki sıralamanızı yükseltin
  6. Satın alan odaklı beyin fırtınası yapın

Hadi hadi bakalım.

1. Performansı ölçün

İşletmenizin performansını daha ilkin ölçmeye başladıysanız, bunun ne fark yarattığını bilirsiniz. LTV, YG ve EBM’nizi bilmek, hakkaten para kazanıp kazanmadığınızı yada ilgilenmeniz gerekip gerekmediğini idrak etmek için oldukça önemlidir.

Bu istatistikler temel detayları idrak etmek için mükemmeldir. Analitikle daha da fazla ilerlemek istiyorsanız dediklerimizi izleyin.

Satın alan Memnuniyeti Puanı, müşterilerin ürününüzü ne kadar sevdiğini gösterir. Bu, müşterinize 1’den 10’a kadar bir ölçekte ürünle ne kadar mutlu olduklarını soran rahat bir ankettir. HubSpot formları şeklinde uygulamalarla web sitenizde yapabilir yada bülten abonelerine bir Google Formu gönderebilirsiniz.

Düşük olursa, müşterilerin yaşam boyu değerinin de azalacağını gösterir . İyi alan kişi deneyimi, alan kişi yitik oranının daha düşük olacağı anlamına gelir ve averaj olarak her ihtimaller içinde satıştan daha çok para kazanırsınız.

Kelebek sohbet yada net destekçi puanı, müşterinin ürününüzü arkadaşlarına ne kadar tanıtabileceğini gösteren 1’den 10’a kadar benzer bir ölçektir. Bu durum alan kişi memnuniyeti için mühim olsa da, muhtemelen neticeleri aslına bakarsanız görüyorsunuz.

2. Bir alan kişi yolculuğu haritası oluşturun

Satın alan yolculuğu haritalaması, müşterilerin bakış açısını bilmekten de yararlanabilir. Bir çok insanoğlunun alan kişi yolculuğunu planlarken yanlış yapmış olduğu şey, mevcud yolculuğu değil, görmek istedikleri bir yolculuğu yaratmaktır.

Müşterilerin işletmenizle iyi mi etkileşime girdiğine dair bir harita oluşturduğunuzda, pozitif yönde yada negatif tüm etkileşimleri kaydetmek önemlidir. Kimi zaman bir alan kişi işletmenizle ilgili bir işlem yapmak ister ve başarıya ulaşmış olmaz. Harita bunu yansıtmalıdır.

Fena kullanıcı deneyimi tasarımını sizin tarafınızdan kabul etmek zarar verebilir, sadece sizin ve müşterinin bağlanamayacağı noktaları bulmak işinizi geliştirmek için anahtardır.

Bu, alan kişi geri bildirimi olmadan yapamayacağınız bir şeydir. Ne yazık ki, insanoğlu kimi zaman sisteminizle planladığınız şekilde etkileşime girmezler. Kelebek Sohbet haiz olduğunuz problemi öğrenmenin tek yolu alan kişi geri bildirimlerini toplamaktır.

En yaygın şikayetleri denetlemek yada bir müşterinin karşılaşmış olduğu sorunlara odaklanarak kişisel görüşmeler yapmak işe yarayacaktır. Yabancı bir kitleyi hedefliyorsanız, daha da derinleşmek için VPN’nin fırsatlarından birini kullanabilirsiniz .

VPN’yi hedeflediğiniz ülkeye ayarlayın ve web sitenizi görüntüleyin. Daha yavaş yüklenebilir yada bir öğeyi yanlış şekilde görüntüleyebilir. Bunu not alın.

3. Halkla yazışma mevzusunda proaktif olun

PR bir haber şirketine basın açıklaması yapmaktan daha fazlasıdır. İçinde yaşadığımız yüksek sayısallaştırılmış dünyada, çevrimiçi yaptığınız her şey halkla iletişimdir. Çevrimiçi olarak her negatif yorum aldığınızda, bilmediğiniz bir internet sayfasında bile, bu bir halkla ilişkiler sorunudur.

Kişilerin% 91’i, satın alma işlemi gerçekleştirmeden ilkin çevrimiçi bir araştırma okuyacaktı. Oldukca fazla negatif yorumla karşılaşırlarsa, satışı kapatamayabilirsiniz.

Bu problemi çözmenin iki yolu vardır, ikisi de bu incelemenin silinmesini sağlamayı içermez. Her ikisi de halkla yazışma mevzusunda proaktif olmayı ihtiva eder. İlk yol, müşterilerinize daha çok araştırma bırakmaları için esin vermektir. Negatif araştırma, ona birlikte rol alan oldukça iyi olanlar olduğunda etkisi altına alan görünmeyecektir.

Aldığınız yorum sayısını çoğaltmak daima iyidir, sadece başka bir yol var. İşletmeniz için emsalsiz daha yararlı bir yol.

Müşteriyle yazışma kurabileceğiniz bir platformda negatif bir araştırma almak muhteşem bir PR fırsatı sunar. Müşteriye yanıt verin. Hastalık verdikleri için özür dileyin, gelecekte bunun üstünde çalışacağına söz verin yada özür emaresi olarak bir armağan sunun.

4. Reklamlarda toplumsal kanıt kullanın

İnsanlar, arkadaşlarına olmasıyla birlikte incelemelere de güvenir. Oldukca sayıda iyi yorum aldıysanız, bu tarz şeyleri reklamcılıkta kullanabilirsiniz. Muhtemelen birçok internet sayfasında yapıldığını görmüşsünüzdür.

Bir çok e-ticaret internet sayfasında artık referansları içeren bir bölüm var. En azından, bu bölüme haiz olmak dönüşüm oranınızı% 34 artırabileceğinden, bu iyi bir uygulama olarak kabul edilir. Problem, bir çok insanoğlunun alan kişi incelemelerinin tam potansiyelini kullanmamasıdır.

Çalışmasını sağlamak için incelemeleri daha kişisel hale getirmelisiniz. İncelemenin bir fotoğrafını ilave edin, adlarından bahsedin ve toplumsal medyadaki profillerine yada en azından bir Instagram tanıtıcısına bir bağlantı eklediğinizden güvenilir olun.

Bu, gerçek bulunduğunu gösterecek ve daha çok kişiyi satın alma işlemi halletmeye ikna edecektir. Dönüşümleri çoğaltmak için web sitenizdeki, bültenlerinizdeki ve reklamlarınızdaki gerçek incelemeleri kullanın.

5. Google’daki sıralamanızı yükseltin

Bunlar, alan kişi geri bildirimlerinin kullanışlı olabileceği tek yer değildir. Kelebek chat Google’ın bir araştırma sistemi vardır, bu yüzden bir sıralama faktörü olarak kullanmaları doğaldır. Google incelemelerinin SERP’deki sıralamayı etkileyip etkilemediği net değil, sadece mahalli arama için bir sıralama sinyali .

Google’da mahalli bir sorgu her aradığınızda, ilkin işletmelerin listesini içeren haritayı görürsünüz.

İşletmenizin bu aramada ne kadar yüksek olacağı, kullanıcıya yakınlık ve konum adresli tekliflerin sayısı şeklinde birçok faktöre bağlıdır. Kullanıcı yorumları bu listedeki öteki bir mühim faktördür.

Müşterilerinizi Google My Business sayfanızda pozitif yönde yorumlar bırakmaya teşvik ediyorsanız , bu minik adım SEO çalışmalarınıza birazcık destek olabilir. GMB sayfanıza yönlendiren bir araştırma ve bir QR kodu bırakmak için davetiye içeren minik bir kart yazdırın. Bir restoran işletiyorsanız tezgahın yada tüm tablolara yerleştirin.

Ek olarak SERP’deki toplumsal kanıtın gücünden de yararlanabilirsiniz. Şema işaretlemesine varlıklı snippet’ler ilave edin ; SERP’de kullanıcı yorumlarını gösteren tek internet sayfası olabilirsiniz.

Bu durumda, internet sayfası, daha üst sıralarda olsalar bile, rakiplerinizden gelen trafiği çalmaya başlayabilir.

Ürünlerinizi Google Alışveriş’te satıyorsanız, kesinlikle kullanıcı incelemelerine de ihtiyacınız vardır. Google Alışveriş, satın almaya hazır kitleyi cezbetmektedir ve tek ayırt edici unsur fiyat ve araştırma puanıdır. Daha çok yorum almak için müşterileri satın alma tarihinden itibaren yedi gün içinde araştırma bırakmaya teşvik edin.

6. Satın alan odaklı beyin fırtınası yapın

Son ipucu ilk beş kadar ergonomik olmayabilir, sadece uzun solukta oldukça daha yararlı olabilir. Oldukca daha zor olsa bile, verimlilik sorunlarını düzeltebilir ve alan kişi geri bildirimi olmadan dönüşümleri iyileştirebilirsiniz. Bu bit, onsuz yapamazsın.

Satın alan geri bildirimlerini, bilhassa negatif yorum ve önerileri okumak, göz açıcı olabilir. Her seferinde netice üretilmesi güvence edilmez, sadece arada bir, alan kişi tabanınızı daha derinden anlamanıza müsaade eden bir yorum görürsünüz.

Satın alma ile ilgili duygularını açıklayan bir alan kişi, reklamcılıkta hangi duygulara odaklanmanız gerektiği mevzusunda size bir düşünce verecektir. Ürününüzle çözdüğü yada çözemediği problemi özetleyen bir alan kişi, problemi iyi mi düzeltebileceğiniz yada hatta yeni bir ürün oluşturabileceğiniz mevzusunda size bir düşünce verecektir.

Elbet, hiçbir alan kişi size mükemmelliğin tam yolunu çizmeyecektir. Fakat alan kişi geribildirimi ile beyin fırtınasına başlayın. Araştırma, planlama ve uygulama hala zor bir iş olacaktır. Sadece müşterileriniz nereden başlayacağınızı size bildirebilir ve yeni fikirlerin milyonlar kazanılmış olduğu bir dünyada bu kafi olabilir.

Pazarlama stratejinizde alan kişi geri bildirimlerini kullanmaya başlayın

Satın alan geri bildirimleri her işletme için önemlidir. En gurur verici geribildirimi sergileyin ve bazı ihtimaller içinde satışları satın alma işlemi halletmeye ikna edebilirsiniz. Daha çok müşteriyi yorum bırakmaya teşvik edin. Google sıralamasını iyileştirirsiniz. Çözümleme edin ve işletmenizin haiz olmadığını düşündüğünüz sorunları geliştirebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir