Kelebek Chat Google Alan kişi Eşleşmesi

Kelebek Chat Google Alan kişi Eşleşmesi

Ne vakit Google ilk 2015 senesinde Alan kişi Match piyasaya çıkan, o ödemeli arama reklamverenler için oyun değişti. Alan kişi Eşleşmesi’nin yayınlanmasıyla reklamverenler , yalnızca sitenizi son ziyaretlerinden ziyade, reklamların e-posta adreslerine bakılırsa belirli kullanıcı listelerine hedeflenmesine izin vererek tekrardan pazarlama kampanyalarını yeni boyutlara taşıyabilir. Kelebek Chat Devrim niteliğindeki yeni hedefleme ilk olarak arama, video ve Gmail kampanyalarına sunuldu ve ondan sonra 2016’da alışveriş kampanyalarına genişletildi. Sadece, yarım on yıl süresince görüntülü reklamverenler, Görüntülü Reklam Ağı’ndaki görüntülü reklam ağı tekrardan pazarlama kampanyalarının yanı sıra satın alan ağını kullanamadıklarını .

Son zamanlarda Google nihayet hepimizin beklediğini bizlere verdi: Google Görüntülü Reklam Ağı’nda Alan kişi Eşleşmesi ! GDN reklamverenleri artık mevcut Alan kişi Eşleşmesi kitlelerini kullanabilir yada reklamlarını tüm arama, görüntülü reklam, bulgu, Gmail ve YouTube’da hedeflemek için yeni kitleler oluşturabilir!

Ek olarak, reklamverenler, reklamlarının mevcut müşterileri benzer biçimde olan ve dönüşüm sağlama olasılığı kelebek sohbet öteki yeni kitlelere bakılırsa daha yüksek olan yeni kullanıcılara ulaşmak için Alan kişi Eşleme listeleri için benzer kitleler oluşturabilir .

Google Alan kişi Eşleşmesi nedir?

Google’ın Alan kişi Eşleşmesi, reklamverenlerin reklamlarını e-posta, telefon numarası yada adres benzer biçimde yazışma bilgilerine bakılırsa kullanıcılara hedeflemesine olanak tanır . Alan kişi Eşleşmesi’ni kullanarak reklamverenler, Google Ads kampanyalarında potansiyel müşterilerinin yada mevcut müşterilerin listelerini oluşturarak sitelerine geri getirebilir ve daha etkin bir halde dönüştürebilir. Alan kişi Eşleşmesi, reklamlarınızı kimlerin tam olarak gördüğünü denetim edebileceğiniz ve en iyi müşterilerinize odaklanabileceğiniz için tekrardan pazarlama kampanyalarınıza dahil etmek için oldukça etkili bir kitledir. 

Alan kişi Eşleşmesini kimler kullanabilir?

2018 senesinde Google, Alan kişi Eşleşmesi’ni kullanarak kullanıcı verilerini korumak için yeni engellemeler getirdi. Alan kişi Eşleşmesini kullanmak için bu engellemeler içinde dikkat çeken, hesabınızda şunlar olmalıdır:

  • Google Ads’de minimum 90 günlük geçmiş.
  • Toplam yaşam boyu 50.000 ABD Doları tutarında harcama (yada mahalli para birimindeki karşılığı).
  • Siyaset uyumluluğu ve ödeme geçmişi hakkında iyi bir geçmiş.

Birçok yeni (2018 sonrası) hesapta, varsayılan olarak hesaplarında Alan kişi Eşleşmesi etkinleştirilmiş olmayabilir. Alan kişi Eşleşmesine erişmek için direkt atanmış bir Google hesap yöneticisiyle çalışmanız gerekir. WordStream müşterileri, Alan kişi Başarı temsilcilerine ulaşarak Alan kişi Eşleşmesine erişebilir.

Google Alan kişi Eşleşmesi’ne iyi mi başlanır?

Bir Alan kişi Eşleşmesi sıralaması oluşturmak için tek ihtiyacınız olan, hedeflemek istediğiniz mevcut müşterilerin yada potansiyel müşterilerin bir listesidir. Bu satın alan detayları listesini aldıktan sonrasında, bunu kolay bir CSV biçiminde biçimlendirmeniz gerekir. Alternatif olarak, birçok popüler CRMs – Salesforce’ta, Adobe, Marketo ve Zapier dahil – ek olarak yaratarak destekleyen parçalı Alan kişi Maç listelerini kendi platformu üstünden.

Alan kişi listenizi hazırladıktan sonrasında Google Ads’e aktarmak kolay bir iştir.

  1. İlk olarak, Google Ads’in sağ üst kısmındaki vasıta çubuğunda “Araçlar ve Ayarlar” anahtarını tıklayın. “Paylaşılan Kitaplık” altında, “Kitle Yöneticisi” ni açın.
  2. Yeni bir kitle oluşturmak için mavi “+” simgesini seçin. “Alan kişi sıralaması” ni seçin.
  3. Peşinden yeni Alan kişi Eşleşmesi kitlenizi adlandırmanız ve peşinden satın alan listenizi içe aktarmanız istenir.
  4. Artık Google Ads’de yeni Alan kişi Eşleşmesi kitlenize haiz olduğunuza bakılırsa, bunu kampanyalarınıza uygulamayı ihmal etmeyin! Bu, reklamlarınızı bu belirli müşterilere hedeflemenize ve PPC reklamlarınızı Google arama ve görüntülü reklamda hakikaten optimize etmenize olanak tanır.

Google Alan kişi Eşleşmesi’nin görüntülü reklam ağına eklenmesi daha iyi bir zamanda olamazdı. Birçok işletme ve reklamveren COVID-19’dan kurtarmaya başladığından, reklamverenlerin reklamlarını çevrimiçi olarak hedefleme mevzusunda daha zekice düşünmeleri ve reklamlarının, tanıdık yada satın alma ile ilgilenmeyen kişileri hedeflemekten meydana gelen boşa harcanan harcamaları en aza indirmesi gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir